603 740 609
Provádíme výměny a dodávky izolačních dvojskel a trojskel s lepšími izolačními vlastnostmi, které podstatně snižují pocení a rosení skel.
Pomůžeme ihned vyřešit problémy způsobené vandalismem, vloupáním nebo rozbitím skla v oknech i vchodových dveřích.
Dlouho jste šetřili a těšili se na nová okna, která Vám zpříjemní Vaše bydlení a ušetří náklady na topení? Vybrali jste si firmu, která Vám dodala a namontovala plastová okna, a po prvních chladných dnech zjišťujete, že se Vaše nová okna potí, rosí a začíná se objevovat plíseň? Říkáte si, že se starými kastlíkovými okny by se Vám to nestalo? Ano, máte pravdu. Stará okna většinou nemívala kvalitní těsnění (pokud nějaké vůbec měla) a teplotní ztráty způsobené netěsností a jednoduchými skly byly obrovské. Rosení u těchto oken se objevovalo vždy při vaření v kuchyni a orosená byla převážně celá skla na oknech.
Moderní okna a dveře s izolačními skly zabraňují úniku tepla, ale přesto jsou vždy jedním z nejchladnějších míst budov, proto dochází za určitých podmínek ke kondenzaci vlhkosti (vodních par) přímo na nich.
Je potřeba si uvědomit, že objekty osazené plastovými okny dobře těsní proti profukování, zatékání a únikům tepla. Zároveň však brání úniku vzduchu a tedy i vlhkosti z objektu ven, což sice výrazně omezuje náklady na vytápění, ale také přináší nutnost změnit zažité návyky ohledně mikroklimatu domácnosti – pravidelně větrat.
Křídlo se vyklopí o cca 10 cm a vzniklým prostorem probíhá větrání.
Tento způsob větrání omezte v zimním období a nezapomeňte, že u níže položených oken může při tomto způsobu větrání hrozit nebezpečí vloupání.
Křídlo je cca 4 mm odtlačené od křídla a vzniklou štěrbinou probíhá větrání. Nezapomeňte, že při tomto způsobu větrání není okno uzamčeno všemi uzávěrovými čepy kování okna a může tedy u níže položených oken hrozit nebezpečí vloupání.
Délka větrání se liší v závislosti na vnější teplotě, zpravidla však postačí 5–10 minut. Vnitřní prostory se nestačí prochladit, ale vlhký vzduch může uniknout. Hygienické požadavky stanovují, že je nutno vyměnit 50 % objemu vzduchu obytné místnosti za hodinu. Za normálních podmínek obvykle stačí větrání provádět 4× až 5× denně.